Інформація – краща зброя: як скупники користуються слабкою поінформованістю українців

Як ми вже писали раніше, закон про вільний ринок землі має ряд нюансів, якими не можна нехтувати. Крім не дуже чесних агромагнатів і фермерів (їх ми і  цього разу згадаємо), які прагнуть скупити цінні і родючі гектари відразу у всіх і дешевше, є й інша сторона угоди – самі потенційні продавці.

Інформація – краща зброя: як скупники користуються слабкою поінформованістю українців - Агро-Інвест

Напевно, серед ваших знайомих є чимало людей, які живучи в місті, володіючи ділянкою, до недавнього часу просто не знали як цим вісм  розпорядитися. “Коли вже приймуть закон ?! Земля є, займатися їю немає часу, продати не дозволяє мораторій “. Що ж, логіка зрозуміла. Навіщо володіти тим, на що в тебе немає планів і немає стратегії подальшого використання? Але чи означає це, що середньостатистичний власник паю повинен хапатися за першу ж можливість продати ділянку і погоджуватися віддавати гектар за 300-400 доларів (повірте, і такі думки в нашому розпаленілому суспільстві є)? Група експертів, яка тісно співпрацює з земельним агентством “Агро-інвест”, так не вважає.

Фахівці компанії готові до діалогу з будь-яким потенційним продавцем. Земельне агентство “Агро-інвест”  надає, мабуть, найцінніше, що може знадобиться власникові землі на даному етапі – інформацію. Завдання агентства роз’яснити всі подробиці закону про ринок землі, щоб клієнт усвідомив – чи хоче він продавати землю взагалі? Або ж хоче він її продавати за тими умовами, які йому приготувала (відразу скажемо, не дуже вигідні, а поспіх і метушливість – це те, чим користуються скупники гектарів) агрофірма? Крім того “Агро-інвест” проконсультує громадян з важливого питання з категорії “географічне розташування ділянки – ціна за гектар”. Вже є обгрунтовані прогнози експертів ринку землі, де земля буде коштувати трохи дорожче, а де її поки продавати зарано і потрібно зачекати. Найголовніше, “Агро-інвест” допоможе потенційним продавцям подолати інформаційний вакуум, в якому вони жили роками. Володіти землею і не знати на яких конкретно умовах нею володіти – не найкращий варіант. Якщо, звичайно, ви не фермер, який закинув наживу на такого необізнаного, але абсолютно довірливого громадянина України.

Ділові стосунки, які виникають навколо сільськогосподарської землі, мають свою специфіку. У ній не так просто розібратися, не розуміючи законодавчої бази, без вміння працювати з земельним кадастром, без розуміння особливостей ринку і поведінки окремих гравців на цьому полі. У минулі часи говорили, що базіка – знахідка для шпигуна. Так ось зараз необізнана пайовик – знахідка для швидкого на руку  скупника.

До слова, ми не виключаємо, що після ефективних консультацій з фахівцями земельного агентства “Агро-інвест” потенційний продавець перетвориться в потенційного інвестора і захоче сам вкладати кошти і душу в обробку землі. Можливо, власник землі вважатиме це більш вигідним варіантом, ніж продаж за 500 доларів квапливому фермеру.

Україна ступає на шлях цивілізованих ринково-земельних відносин. І головна характеристика цивілізованого шляху – всі повинні знаходиться в рівних умовах. Часи махрового невігластва йдуть в безповоротне минуле. І цей історичний процес “Агро-інвест” буде контролювати

17/08/2021