Щедрі жнива: на Півдні України оновили рекорд за обсягом зібраних зернових

Земельне агентство “Агро-інвест” намагається оперативно реагувати на події, що відбуваються в сільськогосподарській сфері та збирає важливу інформацію для учасників  ринку землі, що цього літа повноцінно запрацював. На думку експертів компанії, важливий сигнал для потенційних покупців ділянок сільськогосподарського призначення надійшов з Одеської області. За даними Міністерства аграрної політики і продовольства України, фермерські господарства Одеської області впевнено йдуть на абсолютний регіональний рекорд. Станом на кінець серпня ними зібрано майже чотири мільйони тонн зернових і зернобобових культур. Що це, як не найкраща реклама можливостей, які при грамотному підході надає щедра одеська земля?

Щедрі жнива: на Півдні України оновили рекорд за обсягом зібраних зернових - Агро-Інвест

Аналітики і статистики підтверджують: попередній рекорд був встановлений 5 років тому і становив 4,4 мільйона тонн зернових. Однак станом на другу половину  серпня цей показник становив 3,8 мільйона тонн. Для порівняння: в минулому, неврожайному і посушливому році було намолочено всього 1,9 мільйона тонн зерна. Приблизно такий  показник був і в 90-і, і в 80-і роки.
Окремо зупинимося на врожайності найбільш капіталомістких сільгоспкультур. Середня врожайність по всіх культурах – 39,2 центнерів з гектара (як же це контрастує з торішніми показниками – 18,7 центнерів з гектара). Ячмінь – 40,2, пшениця – 39,1. За словами сільгоспвиробників нинішня вражаюча врожайность супроводжує досить вдала зовнішньоекономічна ситуація – високі ціни на зерно зберігаються. На фоні не дуже високого врожаю тієї ж ж пшениці в США і Росії експортна ціна української пшениці підвищилася на 20 доларів за тонну. Влітку по тій же причині виросла і ціна на ячмінь і склала в середньому 205-210 доларів за тонну. Рік тому наш ячмінь експортувався за 165-170 доларів за тонну. Також експерти відзначають оптимістичне для наших сільгоспвиробників зростання цін на кукурудзу. Україна зберігає високі позиції в негласному рейтингу “світових житниць”
Що означає сприятлива ціна для наших землевласників? В першу чергу, гідний заробіток для сім’ї, можливість своєчасно розрахуватися з банками за кредитними ставками і, що важливо, вкладення в нову техніку і селекційну роботу по розробці нових сортів сільськогосподарських культур. Тільки прогресивний сільгоспвиробник може завжди розраховувати на високий урожай в майбутньому незалежно від державної підтримки і погодних умов.
У зв’язку з цим Земельне агентство “Агро-інвест” готове надати будь-яку супровідну підтримку громадянам України у купівлі земельних ділянок сільськогосподарського призначення. Нинішні жнива показали, що земля – ​​це не завжди постійний ризик і суцільний головний біль. Сьогодні цей головний біль від того, як розпорядиться чесно заробленими коштами. Експерти та аналітики агентства допоможуть підготувати необхідні документи, розібратися в тонкощах законодавства і особливості ринку. І тоді земля повністю виправдає статус головного багатства України і її громадян.

30/08/2021