Види на урожай: перспективи вітчизняного АПК в світлі відкритого ринку землі

Ринок землі поступово зміцнює свої позиції на інформаційному полі нашій країні. Дані про здійснені угоди купівлі-продажу землі сільгосппризначення такі ж завсідники на новинних інтернет-сайтах, як і звіти про хід пандемії. Кіровоградська область – 100, Полтавська – 200, Вінницька – 300 укладених угод за тиждень і так далі. На щастя, є в нашому інформаційному світі динаміка, яка не засмучує, а навіть навпаки.

Види на урожай: перспективи вітчизняного АПК в світлі відкритого ринку землі - Агро-Інвест

Кількість потенційно нових землевласників зростає, а тому вже сьогодні інвестори в українську землю повинні оцінювати можливості і ризики, які їм уготовані вітчизняним агропромисловим комплексом в найближчі роки. Експерти Земельного агентства “Агро-Інвест” звертають увагу на кілька важливих месиджів, які вплинуть на розвиток сільського господарства України. Причому, не так важливо, що в якості основного бізнесу вибере власник ділянки – рослинництво або тваринництво.
Для початку освіжимо інформацію по темі, яку нещодавно досліджували. А саме – відновлення зрошувальних систем на Півдні України. Після нашого матеріалу міністра АПК Роман Лещенко побував з інспекцією в регіонах, де питання штучного поливу майбутнього врожаю стоїть особливо гостро. Чиновник побував на насосних станціях і підтвердив – за рахунок коштів Європейського банку за урядовою програмою станції будуть відновлені. Земля без вологи не залишиться, тепер це не просто наші припущення.
Також аналітики агентства звертають увагу на ще одну заяву профільного міністра. З урахуванням того, що в нинішньому році в нашій країні намолотили 44,8 млн тонн ранніх зернових і зернобобових культур, а це є рекордною кількістю за роки незалежності, є суттєві зрушення щодо експорту. За словами Романа Лещенка, Україна здатна експортувати 24,4 млн тонн зерна за підсумками нинішньої збиральної кампанії. А це в свою чергу принесе близько 6 мільярдів доларів доходу. Це і заробіток учасників процесу, і нормальні зарплати в сфері АПК та (сподіваємося) вчасно сплачені податки в казну держави.
Експерти “Агро-інвест” не проходять повз вересневого закону про підтримку молодих фермерів. Якщо голова фермерського господарства молодше 35 років, то у нього, а точніше у його колективу та виробництва, є всі шанси отримати підтримку з держбюджету. Якщо точніше, то витрати на себе бере Український державний фонд підтримки фермерських господарств. Тим самим парламент і уряд подібним рішенням стимулюють активну сільську молодь і початківців землевласників сміливіше займатися підприємництвом.
Ще один важливий момент при веденні сільського господарства – техніка для посіву та збирання. Напередодні уряд прийняв постанову, якою спрощує закупівлю вітчизняної техніки, вартість яких частково компенсується за рахунок бюджетних коштів. Звичайно, щоб фермер зробив вибір на користь такої техніки вона не повинна програвати в якості закордонним комбайнам та тракторам. Але ініціатива є, і ми не можемо її не відзначити.
Втім, кажучи про перспективи сільського господарства в Україні, ми не можемо робити вигляд, що все навколо в рожевому кольорі. Ми все ж за об’єктивність. І закрити очі на різке підвищення ціни на газ для підприємств теж не виходить. Тривожні новини надходять з різних областей, там закриваються елеватори, керівництво яких вже провело експрес-підрахунок і переконалося в тому, що зберігати і обробляти зерно при таких розцінках на блакитне паливо буде справою занадто збитковою.
Експерти Земельного агентства “Агро-інвест” закликають уважно і не втрачаючи концентрації стежити за новинами з агросвіту. І зважувати всі державні кроки в цьому напрямку.

28/09/2021